Hightech-systém ošetření povrchu pro dřevěné prvky v exteriéru – velmi odolný, s dlouhou životností !

ThermoShield® Nature je Hightech-povrchová vrstva pro všechny exteriérové dřevěné stavební prvky s nedostatečnou stabilitou. Je tvořena miliony mikroskopicky drobných dutých keramických kuliček, usazených rovnoměrně v polyakrylátové disperzi s aktivátory.

Thermoshield Nature Lazúra

ThermoShield® Nature & NatureLasur

  • dlouhodobá odolnost proti UV záření a povětrnostním vlivům
  • dostatečně robustní, odolává kyselinám, louhu, ozónu, oxidům dusíku a síry
  • odvádí šetrně přebytečnou vlhkost až do vyrovnání vlhkosti stavebních materiálů
  • snižuje tvorbu řas, mechů, plísní a hniloby
  • zabraňuje vzniku prasklin následkem vlhkosti (praskliny vzniklé bobtnáním a vysycháním)
  • vysoká barevná stálost pro více než 100.000 barevných odstínů
  • jednoduché zpracování

Přirozené dřevo

Žádný jiný materiál v sobě nesjednocuje současně tolik předností z hlediska pestrosti, vzhledu, funkčnosti, emocí, ekologie a kvality života jako právě dřevo. Dřevo je nejstarším a nejpřirozenějším stavebním materiálem, který kdy lidstvo poznalo. Proto zažívá dřevo v současném přetechnizovaném světě svou renesanci. Avšak právě proto, že je dřevo tak živý materiál, reaguje ve venkovním prostředí citlivě na povětrnostní vlivy, jako jsou vlhkost, UV záření, znečištěný vzduchu i na houby, škůdce a hmyz. Proto potřebuje dřevo pravidelnou péči, aby si dlouhodobě zachovalo svoji krásu i funkci.

U našich produktů si můžete být jisti, že používáte pro své dřevěné povrchy to nejlepší:

Zkušenost několika desetiletí, schopnost neustálé inovace a pečlivě vybrané vzájemně korespondující nejkvalitnější materiály, komplexní kontrola kvality a dlouhodobé provádění testů v praxi jsou pilíři naší činnosti.

Perfektní dlouhodobá ochrana vašeho dřeva

Díky vysokému podílu keramických částic jsou naše přírodní nátěry extrémně odolné. Smog, kyseliny, soli, ozón a UV záření se našich produktů Nature příliš nedotknou.

Nature je krycí vrstva a NatureLasur je lazura nanášená v silné vrstvě. Oba produkty jsou určeny pro omezeně rozměrově stabilní stavební prvky ze dřeva, jako jsou prkna pero-drážka, příhradové konstrukce, okenní parapety a pro rozměrově nestabilní dřevěné prvky jako jsou balkonové zábradlí, šindele, pergoly a ploty. Použití velmi kvalitních surovin propůjčuje nátěrům Nature trvalou pružnost a velmi dobrou přilnavost. Tyto vlastnosti se v závislosti na druhu podkladu dále optimalizují použitím našeho základového nátěru NaturePrimer. Souhra přilnavosti, pružnosti a extrémní odolnosti spojená se sníženou bobtnavostí a smršťováním pak ideálním způsobem zpomaluje proces stárnutí dřeva.

Technický list

Bezpečnostní list

Reference