Nanotechnologie inspirovaná přírodou

Léty prověřená technologie ve stavebnictví, která svými vlastnostmi sama nemá alternativu, zároveň je však řešením pro řadu problémů, se kterými se potýká každý majitel domu.

Revoluční ochrana budov

Thermoshield - kompletní program

ThermoShield – kompletní program

  • Díky termokeramické membráně a její schopnosti tepelné odrazivosti vrací zpět do místnosti molekuly vzduchu, rozmísťuje přitom rovnoměrně teplo po pokoji a na fasádě zase brání průniku tepla v letních dnech – ThermoShield vytváří výraznou úsporu na vytápění v zimě a klimatizaci v létě.
  • Díky termokeramické membráně a její schopnosti regulovat vlhkost ve zdivu na ideální míru udržuje zeď suchou – ThermoShield zabraňuje tvorbě vlhkosti a plísní i v původně vlhkých domech a šetří tak konstrukci domu i zdraví jeho obyvatel.
  • Díky akrylátové živici a její vysoké elasticitě a pevnosti vyplní nátěr mikrotrhliny ve zdivu a zabraňuje jejich dalšímu zvětšování – ThermoShield chrání konstrukci budovy, její životnost a vzhled.
  • Díky použitým materiálům, ze kterých se nátěr skládá, jej nelze smýt ani vysokým tlakem vody a bude vždy pevně přiléhat ke zdi – ThermoShield je odolný proti mechanickému poškození a vodou omyvatelný a proto bude jím ošetřený dům vypadat vždy dobře.
  • Díky kvalitě jednotlivých složek nátěru i použité pigmentaci jsou uchovány všechny zmíněné vlastnosti včetně odstínu v nezměněné míře po desítky let – ThermoShield má několikanásobnou životnost oproti klasickým nátěrům a Váš dům nejenže s časem nevybledne, ale nebude stárnout ani pod povrchem.
  • Díky tomu, že k naplnění všech těchto vlastností postačí aplikace jednoho systému, není třeba použít několik jiných, finančně a ekologicky náročnějších systémů – ThermoShield šetří čas, peníze i prostředí, ve kterém žijeme.

Co je ThermoShield ?

Termo-reflexní nátěrové hmoty s endotermickým efektem dostupné v mnoha barevných odstínech připravené k okamžitému použití. Nátěry ThermoShield mají široké spektrum využití převážně ve stavebnictví. Je možné je aplikovat na téměř všechny druhy podkladů jak v exteriéru tak v interiéru.

Princip funkce ThermoShield

Mikrokeramické kuličky obsahující inertní plyn, mají nezanedbatelné tepelně-izolační vlastnosti, ale především zabezpečují vysokou odráživost slunečního záření.

Vysoko elastická akrylátová živice ve spojení s mikrokeramickými kuličkami zamezují atmosferické vodě v pronikání do podkladu, současně však při poklesu vzdušné vlhkosti na běžnou úroveň umožňují odpaření vodní páry, která je obsažená v konstrukci. Jedná se o termokeramický krycí povlak, který díky své „variabilní vzdušnosti“ působí jako membrána, která podporuje rychlé odpařování nadměrné vlhkosti z podkladu (princip GORE-TEX ). Snížením obsahu vlhkosti konstrukce o pouze 1% zvýšíme izolační schopnost stavebního materiálu o 10%!

Jak ThermoShield šetří vaše peníze v létě

Aplikací ThermoShield se ze stavební konstrukce postupně transformuje vlhkost, kterou zdivo absorbovalo po celou dobu. Ošetřený plášť se přitom chová podobně jako lidská kůže: je paropropustný, ale voděodolný. Při difúzním odpařovaní se z povrchu stěny odebírá teplo. Vnitřek budovy se tak účinně zbavuje nadbytečného tepla. Povrch budovy ošetřený nátěrem ThermoShield odráží až 85% slunečného záření. Nedochází k přehřívání pláště budovy a tím zejména v letních měsících k citelnému přehřívání interiéru. Zabezpečí tak pohodu při pobytu a sníží náklady na klimatizaci.

Aktivní princip vnitřní / vnější ochrany

Jak ThermoShield šetří vaše peníze v létě

Termokeramický nátěr ThermoShield

ThermoShield je rodina multifunkčních špičkových povrchových nátěrů používaných především ve stavebnictví a to na fasády, střechy a interiéry.

Jedinečné vlastnosti ThermoShieldu se starají o útulné, pohodové klima ve všech budovách. Pomáhají šetřit náklady na vytápění i klimatizaci a velmi účinně chrání fasády a střechy před škodlivými vlivy různých povětrnostních podmínek. Významně zabraňuje stárnutí a zvětrávání stavebních konstrukcí. Přitom je termokeramický nátěr ThermoShield v poměru cena/výkon stejně výhodný jako normální, vysoce kvalitní disperzní barva.

Jak ThermoShield šetří vaše peníze v zimě

Je známé, že jen suchý plášť stavební konstrukce v zimě hřeje. Zdivo se postupně vysušuje a získává tak lepší tepelné izolační vlastnosti a vyšší schopnost akumulovat teplo. Stává se tak „zásobníkem“ tepla. Budova potřebuje menší topný výkon, protože zásobník – zdivo je dostatečně naplněné a jen se postupně vyprazdňuje. Vnitřek budovy – v interiéru je evidentní pocit oteplení, zvýšením tepla obvodových stěn, tedy rovnoměrné rozmístění tepla po stěnách a stropě. Z toho vyplývá vyšší komfort bydlení při nižším topném výkonu.

Kromě toho, zdivo ošetřené nátěrem ThermoShield, je paropropustné, zabezpečí rovnoměrnou vlhkost v místnosti cca 55% a tím zabraňuje vzniku plísní a alergií.

Jak ThermoShield šetří vaše peníze v zimě

Termické, keramické a elastomerické hmoty ThermoShield chrání váš dům, vaše zdraví a peněženku !